Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Jak pozbyć się rozstępów?

Z rozstępami walczą kobiety i mężczyźni. Powstają bez względu na wiek. Jest dużo przyczyn ich powstawania. Mogą być także uwarunkowane genetycznie. Wygląd rozstępów się zmienia. Na początku są czerwone. Potem przybiera różnorakie barwy bieli. Mogą tworzyć się niemal na wszystkich obszarach naszego ciała. Często pojawiają się w okolicy talii, ud oraz bioder.

Usuwanie rozstępów - zabiegi laserem

Istnieje kilka metod usuwania rozstępów. Warto zacząć od podstaw. Rozplanuj treningi, przestrzegaj zdrowej diety, unikaj szybkiego przybierania na wadze oraz natłuszczaj skórę. Są to działania na większą skalę, które wymagają regularności. Przeciwdziałają uwidacznianiu się rozstępów, ale nie pomogą nam ich usunąć. Likwidować rozstępy możesz przy pomocy zabiegów laserowych. Kondycja skóry ulega widocznej poprawie już po jednej sesji z użyciem laserów Er:YAG FORONA SPECTRO i DUALI SP. Cechują się głębokim efektem termalnym. W przeciwieństwie do standardowych metod usuwania rozstępów działania laserowe nie zostawiają na ciele martwych czy gorących pozostałości. Przez to zabieg nie jest związany z jakimkolwiek bólem. Efektywność takich zabiegów jest bardzo wysoka. Gojenie podrażnionej skóry zajmuje na ogół kilka dni. Dla osiągnięcia dobrych rezultatów, poleca się przeprowadzenie zabiegu kilka razy. Liczba dopasowywana jest indywidualnie przez lekarza.

Usuwanie rozstępów laserem - efekty zabiegu

Ta innowacyjna metoda pomoże skutecznie usunąć rozstępy. Używając lasera, możemy osiągnąć rewelacyjne efekty. U wielu osób widać je już po pierwszej sesji. Laser jest bezpieczniejszy niż tradycyjne zabiegi nieablacyjne. Skuteczność zabiegu uzależniona jest od ilości rozstępów. Im starsze i głębsze zmiany, tym trudniej je zlikwidować. Takie zabiegi dają z reguły zauważalne rezultaty, jednak niekiedy zdarza się, że nawet seria sesji zabiegowych nie da rady zlikwidować zmian. Zmniejszona jest tylko ich dostrzegalność.

Zabieg usuwania rozstępów laserem - jak to działa?

Rozstępy zlikwidujemy najefektywniej w czasie, gdy są na etapie rozwoju. Potem rozstępy stają się bledsze. W tym stadium możemy zmniejszyć rozstępy, lecz skóra nie będzie idealna. Zmiany powinno się zlikwidować zaraz po ich pojawieniu się. W tym czasie rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Skutki terapii z reguły zależne są od uwarunkowań indywidualnych pacjenta. Laser doprowadza do regeneracji skóry. Ceny pozbywania się rozstępów w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej Vesuna zaczynają się już od 100 złotych. Pakiety zabiegów są zwykle tańsze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami